piątek, 16 marca 2012

alternatywa dla ślubnego bukietu - bukiet z broszek

Bukiety z broszek są alternatywą dla tradycyjnego bukietu ślubnego z żywych kwiatów. U podstaw ich powstania leży chęć zachowania bukietu na wieczną pamiątkę. Dostępne jest całe bogactwo takich bukietów. Jednego nie można im odmówić - są bajecznie kolorowe i bardzo wiosenne, idealnie pasują do wiosny za oknem. 
Broszkowe bukiety pasują do ślubu w stylu vintage. Mogą być bardzo kreatywną ozdobą. Taki bukiet można wykonać samodzielnie, zbierając broszki i inną biżuterię np. klipsy od rodziny zapraszanej na wesele lub dostając ją na wieczorze panieńskim od jego uczestniczek. Taki bukiet można także kupić lub zamówić, gdy chce się go mieć z własnych ozdób. 

Bukiety LionsgateDesigns dostępne na portalu Etsy


Druga projektantka z Etsy - Noaki. Bukiety mniej kolorowe, bardziej eleganckie. Pierwszy zestaw zdjęć ukazuje, jak bukiety z broszek prezentują się jako element stylizacji Panny Młodej.


Broszkowy bukiet w obiektywie Sam Hughes


Broszkowy bukiet w obiektywie Emily Porter


Broszkowy bukiet w obiektywie Bena Fostera z Wedding by Two


Broszkowa stylizacja - bukiet plus butonierka Pana Młodego

photos by: Rachel Thurston

Broszkowe bukiety autorstwa Fantasy Floral Designs w obiektywie Alice Hu


W Polsce ślubny bukiet z broszek można kupić w Bukieterii. Bukieteria powstała, bo jej właścicielka postanowiła sama sobie stworzyć ślubny bukiet. "Taki bukiet, oprócz tego, że spodoba się każdej sroce, ma wiele innych zalet - jak już wspomniałam, nie zwiędnie, zachwyci ślubnych gości, no i pozostanie pamiątką na całe życie. Prócz tego, możemy nadać mu walory sentymentalne, wiedząc, że wśród licznych błyskotek ukrywa np. broszkę prababci, czy klips mamy... A kto wie, może po latach nasze córki też zechcą stanąć z nim przed ołtarzem?" - stwierdza na blogu. Jej projekty wyglądają tak:

Zdjęcia pochodzą z bloga projektantki bukieteria.blogspot.com.
Bukiety z broszek to wydatek około 500 złotych.
Instrukcję samodzielnego wykonania takiego bukietu można znaleźć na przykład tutaj: http://www.fancypantsweddings.com/how-to-design-a-brooch-bouquet/.

2 komentarze:

 1. Sama taki miałam! ooo proszę taki: pinterest.com/pin/497366352567490631/
  a mój mąż mial pasującą butonierkę: pinterest.com/pin/497366352567490634/

  i zrobiłam je własnoręcznie
  jestem juz po slubie wiec jesli komus sie podoba to prosze o kontakt iga.januszewska@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prześliczne, gratuluję talentu :)

   Usuń